Aparaty ortodontyczne invisalign

Zdrowy uśmiech

Każdy z nas pragnie mieć proste i zdrowe zęby. Dzięki temu bez przeszkód można się szeroko uśmiechać i po prostu emanować radością życia. Jednak czasem przychodzi moment, w którym regularne wizyty u dentysty i systematyczne dbanie o higienę jamy ustnej po prostu nie wystarcza. Szczególnie, jeśli zależy nam na nienagannie prostych zębach. Wtedy warto skorzystać z pomocy aparatów ortodontycznych invisalign.

Czym jest aparat ortodontyczny invisalign?

Aparat ortodontyczny invisalign to nowoczesny sprzęt, który służy do prostowania zębów, leczenia wad zgryzu oraz korekty uzębienia. Dzięki niemu można nareszcie mieć piękny uśmiech oraz poprawić estetykę jamy ustnej. A wszystko za sprawą zastosowania zaawansowanej technologii. W jej efekcie otrzymuje się silikonowy aparat ortodontyczny, który jest przeźroczysty, przez co praktycznie wcale go nie widać. Mało tego, formuła invisalign sprawia, że aparat jest tworzony indywidualnie dla każdego pacjenta, dzięki czemu możliwe jest jego idealne dopasowanie.

Jak działa aparat ortodontyczny invisalign?

Ten aparat ortodontyczny opiera się przede wszystkim na działaniu bezbarwnych nakładek invisalign. Przez cały okres użytkowania tego aparatu kontrolują one stopniowe przemieszanie się i prostowanie zębów. Dokładny czas leczenie takim aparatem ortodontycznym ciężko jest określić. Wszystko zależy od indywidualnego przypadku oraz wady zgryzu z jaką boryka się pacjent. Również od złożoności konkretnego schorzenia, jak i czasu leczenia uzależniony jest koszt, który trzeba ponieść w związku z taką terapią. Co do zasady, aby mieć proste zęby dzięki aparatowi invisalign trzeba liczyć się z kosztami mieszczącymi się rzędu od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Jakie schorzenia niedoskonałości pozwala zniwelować aparat invisalign?

Aparat ortodontyczny invisalign umożliwia leczenie różnego rodzaju wad zgryzu. Do najpowszechniejszych ortodontycznych niedoskonałości uzębienia należą:

  • Szpary między zębami.
  • Stłoczenia zębów.
  • Zgryzy krzyżowe, głębokie oraz przodozgryzy.

Aparat ortodontyczny invisalign to bardzo ciekawe nowoczesne rozwiązanie. Warto z niego skorzystać. Świadczy o tym wiele jego zalet oraz radosne i idealne uśmiechy korzystających z niego osób. Ten aparat ortodontyczny jest bardzo wygodny w użytkowaniu, wręcz można zapomnieć, że ma się go na zębach. Ponadto jest praktycznie niezauważalny, co ma duże znaczenie w kontekście wygody korzystania z niego. Jednak za największą zaletę można uznać widoczne efekty, które pojawiają się błyskawicznie, a proste zęby stają się rzeczywistością. Jeśli Twoim marzeniem jest piękny uśmiech już teraz wiesz co robić, aby go osiągnąć.