Chirurgia plastyczna

chirurgia plastyczna efekty

Coraz więcej kobiet, a także mężczyzn chce zakryć niedoskonałości swojego ciała. Z roku na rok rośnie liczba wykonywanych operacji plastycznych oraz drobnych estetycznych poprawek. Które rozwiązanie będzie najlepsze w Twoim przypadku? Sprawdź co oferuje nowoczesna medycyna.

Czym jest chirurgia plastyczna?

Chirurgia plastyczna jest dziedziną chirurgii, która zajmuje się wykonywaniem operacji plastycznych. Ich celem jest korekta widocznych defektów ciała, które powodują obniżenie jego funkcji. Chirurgia plastyczna dokonuje tego za pomocą rekonstrukcji, protez, przeszczepów narządów, a także usuwaniu ubytków. W obrębie chirurgii plastycznej, wyróżnia się chirurgię kosmetyczną i estetyczną. Zabiegi medycyny kosmetycznej wykonuje się poprzez drobne nacięcia i nakłucia, np. usuwanie przebarwień laserem. Nie stosuje się przy tym skalpela. Medycyna estetyczna dopuszcza ingerencję w głębsze warstwy skóry, ale dzięki temu jest bardziej skuteczna.

Rodzaje chirurgii

W zależności od metody wykonywania zabiegu i efektu jaki chcesz uzyskać, możesz wybrać:

  • chirurgię plastyczną – to chirurgia rekonstrukcyjna przeznaczona dla osób, u których wygląd i funkcje ciała zostały uszkodzone na skutek wad wrodzonych, chorób bądź urazów.
  • chirurgię estetyczną – skierowana do osób, które chcą poprawić swój wygląd. Jest ona mniej inwazyjna niż chirurgia plastyczna i zarazem bardziej bezpieczna,. Najczęściej stosuje się ją, gdy widoczne stają się procesy starzenia. Zabieg estetyczny likwiduje zmarszczki, blizny czy zapadnięte policzki.

Chirurgia plastyczna bez skalpela

Obecnie coraz więcej zabiegów plastycznych można wykonać bez użycia skalpela. Jeśli obawiasz się operacji, to dla Ciebie dobra alternatywa. Możesz zdecydować się np. na zabieg Sculptra, który zasadniczo usuwa wszelkie zmarszczki na twarzy. W przypadku chirurgii plastycznej bez skalpela nie występują skutki uboczne takie jak blizny pooperacyjne.

Zanim zdecydujesz się na jakikolwiek zabieg chirurgii plastycznej, pamiętaj o ryzyku, jakie niesie ze sobą. Wszystko bowiem zależy od kompetencji lekarza i zdolności regeneracyjnych Twojego ciała. Aby uniknąć nieudanej operacji plastycznej, wybierz metodę odpowiednią do skali Twoich niedoskonałości.

 

Monika Dańczyszyn