Gabinet dentystyczny – najważniejsze elementy wyposażenia

gabinet dentystyczny Adenta w Opolu

Zastanawiasz się czym kierować się przy wyborze najlepszego gabinetu dentystycznego? Doświadczenie dentysty, lokalizacja, cena czy może wyposażenie gabinetu? Przeczytaj dlaczego wyposażenie gabinetu dentystycznego przekłada się na jakość leczenia. A także sprawdź jakie urządzenia powinny znajdować się w dobrym gabinecie dentystycznym.

Jak wybrać dobry gabinet dentystyczny?

Kluczowe znaczenie dla skuteczności procesu leczenia ma wiedza, doświadczenie i staranność stomatologia. Dlatego też w pierwszej kolejności warto sprawdzić, czy dentysta do którego się udajemy ma odpowiednie kwalifikacje do wykonywania określonego zakresu zabiegów dentystycznych. Poszczególni dentyści specjalizują się w wybranych zabiegach np. protetyka, ortodoncja, wybielanie czy też chirurgia stomatologiczna. Jeżeli zależy nam na szybkim i bezproblemowym usunięciu zęba mądrości warto udać się do chirurga dentystycznego. Jeżeli chcemy mieć dobrze założony aparat na zębach wybierzmy profesjonalnego ortodontę.

Wyposażenie gabinetu stomatologicznego

Nie bez znaczenia pozostaje kwestia wyposażenia gabinetu dentystycznego. Szybki rozwój technologii sprawia, że leczenie dentystyczne cały czas bardzo mocno ewoluuje. Pojawiają się sprzęty i urządzenia, które zwiększają skuteczność leczenia i jego komfort. Dlatego też wybierając gabinet dentystyczny sprawdźmy, w jakie urządzenia jest wyposażony.

gabinet dentystyczny Adenta w Opolu

Gabinet stomatologiczny Adenta w Opolu

Poniżej prezentujemy kilka przykładowych urządzeń i sprzętów dentystycznych, które pojawiają się w nowoczesnych gabinetach i znacząco poprawiają jakość i komfort leczenia. Dobre gabinety wyposażone są m.in. takie sprzęty jak:

  • Wizjograf – nowoczesne czujniki umożliwiają ograniczyć czas naświetlania zęba do minimum, przy jednoczesnym ograniczeniu dawki napromieniowania. Wykorzystanie radiografa cyfrowego pozwala na uzyskanie szybkiego i bardzo precyzyjnego obrazu komputerowego, dzięki czemu można dużo precyzyjniej i szybciej zdiagnozować stan uzębienia pacjenta. Użycie radiografa pomaga także w archiwizowaniu i prowadzeniu kart pacjentów.

 

  • Tomograf komputerowy 3D – niezastąpione urządzenie w gabinetach specjalizujących się w stomatologii chirurgicznej. Tomograf pozwala na wykonanie zdjęć panoramicznych i cefalometrycznych. Tomograf komputerowy znajduje także zastosowanie w ortodoncji, endodoncji, protetyce oraz implantologii szczękowej.

 

  • Urządzenie do wykonywania znieczuleń komputerowych – nowoczesne urządzenie sterowane komputerowo pozwala na wykonanie szybkiego i bezbolesnego znieczulenia. Dzięki temu możemy uniknąć konieczności znieczulania policzków i warg. Profesjonalne komputerowe znieczulenie jest szczególnie polecane pacjentom, którzy odznaczają się małą odpornością na ból.

 

  • Endometr – niezastąpiony sprzęt podczas badania endometrycznego. Dzięki temu urządzeniu dentysta może dokładnie ocenić długość kanału korzeniowego zęba. To znacznie usprawnia leczenie kanałowe i czyni je dużo skuteczniejszym.

 

  • Mikroskop zabiegowy – urządzenie to jest niezbędne w zwłaszcza w sytuacji leczenia trudnych przypadków. Precyzja mikroskopu zabiegowego pozwala na uzyskanie obrazu powiększonego nawet 20-krotnie. Wykorzystanie mikroskopu pozwala na precyzyjniejszą lokalizację wąskich kanałów zębowych i ich skuteczniejsze oczyszczenie, usuwanie złamanaych narzędzi endodontycznych, a także na leczenie koron i mostów protetycznych unikając konieczności ich zdejmowania.

 

  • Lampa wybielająca – zastosowanie profesjonalnych lamp wybielających umożliwia osiągniecie doskonałego efektu białych zębów. Wybielanie z wykorzystaniem lamp jest zdecydowanie skuteczniejsze od innych form wybielania.

Gabinet dentystyczny w Opolu godny polecenia

Duża liczba gabinetów – zarówno tych prywatnych, jak i publicznych sprawia, że pacjenci mogą swobodnie wybrać dentystę, u którego chcą się leczyć. Nie zawsze jednak nasz wybór musi być trafny. Dlatego, aby pomóc Państwu w wyborze, z przyjemnością rekomendujemy Adentę – gabinet dentystyczny w Opolu, który zapewnia najwyższą jakość i komfort leczenia. Poza profesjonalnym zespołem, mogą Państwo liczyć także na indywidualne podejście do każdego Pacjenta i wysoki komfort leczenia.