Lifting bez skalpela

piękna kobieta

Marzysz o młodej, promiennej cerze? Chcesz pozbyć się oznak starzenia, lub wymodelować swoje ciało, ale przeraża Cię wizja chirurgicznego skalpela? Spokojnie, rozwój technologii sprawił, że możesz spełnić swoje pragnienia bez ingerencji chirurga. Na rynku istnieją urządzenia, które są w stanie odmłodzić skórę bezinwazyjnie. Lifting bez skalpela potrafi cofnąć zegar i odmienić życie.

Co to są fale radiowe w kosmetyce?

Fale radiowe w kosmetyce wykorzystywane są w zabiegach odmładzających. Skóra jest naświetlana wiązką fal radiowych, przez co komórki produkujące kolagen i elastynę wytwarzają mnóstwo włókien, a to z kolei powoduje wygładzenie zmarszczek oraz zapobiega pojawieniu się kolejnych. Dzięki użyciu fal radiowych możliwe jest również modelowanie ciała. Komórki tłuszczowe są nagrzewane, co prowadzi do wzrostu ich metabolizmu oraz kurczenia. Zabieg poprzez napinanie włókien elastyny i kolagenu pomocny jest również w pozbyciu się cellulitu. Lifting z użyciem fal radiowych wskazany jest dla osób, które zmagają się ze zmarszczkami na czole, wokół ust oraz oczu, zwiotczałą skórą na policzkach, słabą kondycją skóry na szyi, dekolcie, dłoniach, ramionach, pośladkach, jak również z bliznami i rozstępami. Należy jednak pamiętać, że zabieg nie jest bezpieczny dla każdego. Osoby, które posiadają cerę naczynkową, świeżo opaloną, chorują na nowotwory, są w trakcie infekcji, lub posiadają rozrusznik serca, nie mogą poddać się odmładzaniu. Kobiety w ciąży oraz podczas karmienia piersią także muszą odłożyć zabieg w czasie.

Efekty liftingu

Lifting bez skalpela jest nieinwazyjny i niemal bezbolesny. Po zabiegu nie pojawiają się żadne efekty uboczne, a skóra może być jedynie delikatnie zaczerwieniona. Efektem liftingu jest przede wszystkim:

  • wypełnienie zmarszczek,
  • poprawienie napięcia skóry oraz owalu twarzy,
  • podniesienie opadającej powieki,
  • likwidacja wiotkiego podbródka,
  • złagodzenie fałdów nosowo-wargowych,
  • ujędrnienie struktury skóry i spłycenie blizn,
  • odprężenie mięśni twarzy,
  • poprawa krążenia krwi i wzmocnienie odporności skóry.

Jak zostało wcześniej wspomniane, zabieg można wykonywać również na inne partie ciała w celu redukcji tkanki tłuszczowej, która występuje w nadmiarze, ujędrnienia ciała i wygładzenia cellulitu.

Czy efekty liftingu są trwałe?

Efekty liftingu bez skalpela utrzymują się długo, jednak nie są całkowicie trwałe. Po pierwsze zabieg nie jest jednorazowy. Należy wykonać go 4 do 6 razy, a następnie dla podtrzymania efektu powtarzać raz na 3 do 6 miesięcy. Efekt całej serii zabiegów utrzymuje się około 5 lat. Bardzo istotne jest, aby decydując się na zabieg nie kierować się jego ceną, ale wykorzystywanymi urządzeniami oraz kwalifikacjami osoby, która będzie go wykonywać. Wtedy można mieć pewność, że lifting będzie bezpieczny dla naszego zdrowia i nie doprowadzi do poparzeń, a jego efekt utrzyma się na długo.26

 

Ewelina Hiller