Biegi górskie –najlepsze trasy do biegania po górach w Polsce

Trasa w górach

Biegi górskie są ostatnimi czasy coraz częściej wybieranym sportem górskim. Jeśli jeszcze nie słyszałeś o takiej formie wypoczynku koniecznie musisz to nadrobić. Dlatego też, sprawdź jakie są najlepsze trasy do biegania po górach. Na pewno wśród nich uda ci się znaleźć odpowiednią dla siebie.

Jak wybrać trasę na bieganie po górach?

Idealna trasa na biegi górskie zależy od wielu czynników. Po pierwsze, musi byś dostosowana to stanu naszej kondycji. Po drugie, planując wycieczkę biegową trzeba postawić na specjalnie przeznaczone w tym celu trasy. Wtedy warto skonsultować organizację takiej wyprawy z osobami, które posiadają w tej kwestii jakieś doświadczenie. Dzięki temu można wybrać najlepsze trasy do biegania po górskich szlakach i odbyć trening wśród zapierających dech w piersiach krajobrazów.

Jakie są najlepsze trasy?

Najlepsze trasy do biegania po górach można znaleźć w całej Polsce. Dla doświadczonych biegaczy dostępne są trasy w najwyższych górskich partiach. Natomiast dla początkujących zaleca się bieganie po mniej wymagających trasach. Poniżej przestawione zostały ciekawe trasy:

Bieg Granią Tatr – to trasa przeznaczona dla najbardziej wytrwałych biegaczy. Jest ona uważana za jedną z najtrudniejszych w Polsce. Jednocześnie uchodzi za najpiękniejszą i najbardziej malowniczą. Trasa ta prowadzi głównymi szlakami turystycznymi polskich Tatr Zachodnich oraz Wysokich.

Bieg 7 Dolin – ta trasa to dystans nawet około 100 km. Wyznaczona została ona w Beskidzie Sądeckim, ze startem na Deptaku w Krynicy-Zdroju. Również ten szlak biegowy jest dosyć trudny i zalecane wyjątkowo uważne przygotowanie się do niego.

Tatrzański Bieg Pod Górę – tradycyjnie już trasa ta biegnie w kierunku Kasprowego Wierchu. To bieganie po górach rozpoczyna się natomiast w samym Zakopanem, a dokładnie przy rondzie Jana Pawła II.

Bieg w Gorcach – Gorce to pasmo górskie, które leży w Beskidach Zachodnich. Ta trasa będzie odpowiednia szczególnie dla początkujących biegaczy wysokogórskich. Ten biegowy szlak obfituje w idealne do biegania ścieżki, które są łagodne i pozwalają cieszyć się wyjątkowymi widokami.

Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich – decydując się na biegi górskie na tej trasie będzie można podziwiać krajobraz szlaków górskich Ziemi Kłodzkiej. Punktem wyjścia dla biegaczy jest w tym wypadku Lądek Zdrój, który znany jest szczególnie ze swej uzdrowiskowej roli. Biegi górskie tą trasą cieszą się dużą popularnością.

Jeśli prowadzisz aktywny tryb życia to na pewno atrakcyjne okażą się dla Ciebie biegi górskie w Beskidach. To idealna opcja dla wszystkich miłośników sportu oraz pięknych górskich krajobrazów. Dzięki takiej formie wypoczynku można połączyć przyjemne z pożytecznym. Zwiedzanie i odkrywanie nowych miejsc wraz z dbaniem o swoją kondycję. Zatem nie zwlekaj już dłużej i sprawdź czy bieganie po górach jest właśnie dla Ciebie.