Wybielanie zębów metodą nakładkową

Kobieta z pięknym śnieżnobialym uśmiechem

Szukasz skutecznej metody wybielania zębów? Poznaj zasady wybielania zębów metodą nakładkową. Jeżeli zależy Ci na trwałym i bezpiecznym efekcie, z pewnością będzie to metoda idealna dla Ciebie.

Na czym polega wybielanie metodą nakładkową?

Jest to jedna z najmniej inwazyjnych metod wybielania zębów. W metodzie tej wykorzystywane są zaprojektowane indywidualnie dla każdego pacjenta nakładki wybielające, które pacjent może stosować samodzielnie w domu.

Jest to bezpieczna technologia wybielania, która nie jest szkodliwa dla zębów. W czasie procesu wybielania nie zachodzą żadne zmiany chemiczne w strukturze zębów, które mogłyby spowodować zmniejszenie ich odporności. Jest to jedna z najbezpieczniejszych metod wybielania, która dostępna jest w nowoczesnej stomatologii estetycznej.

Przygotowanie do wybielanie zębów

Pacjent, który zdecyduje się na wybielanie zębów, poddany zostaje w pierwszej kolejności dokładnemu badaniu stanu zębów i dziąseł. Zabieg powinien być w pełni bezpieczny dlatego należy precyzyjnie zweryfikować możliwość skorzystania z określonego zabiegu przez każdego pacjenta. Przed przystąpieniem do wybielania zębów zaleca się wykonanie następujących zabiegów :

  • usunięcie kamienia nazębnego,
  • zabezpieczenie ubytków
  • wymiana nieszczelnych wypełnień.

Jak wygląda proces wybielania?

Gdy pacjent jest gotowy do wybielania zębów, wówczas lekarz stomatolog w pierwszej pobiera wyciski (maska na której zęby odciskają swój ślad) i wykonuje na ich podstawie szyny. Następnie lekarz przekazuje pacjentowi szyny wraz ze specjalnym żelem wybielającym, a także z uwagami jak często należy go stosować. Stomatolog dobiera żel o odpowiednim stężeniu nadtlenku karbamidu oraz nadtlenku wodoru. Prawidłowo dobrany żel umożliwi osiągnięcie oczekiwanych rezultatów bez ryzyka wystąpienia nadwrażliwości zębów. Stomatolog może zalecić jego stosowanie zarówno nocą, jak i w dzień. Pacjent w domu samodzielnie nakłada żel do nakładek i zakłada je na zębach w dogodnym dla sieci czasie.

Efekty wybielania zębów

W zależności od stanu uzębienia oraz oczekiwanych rezultatów stomatolog może zalecić określoną intensywność i długość kuracji. Standardowo kuracja może trwać ok 4 – 6 tygodni. W przypadku chęci uzyskania lepszego efektu, stomatolog może zalecić wydłużenie kuracji. W następstwie stosowania standardowej kuracji, efekty mogą utrzymywać się nawet do kilkunastu miesięcy. Jeżeli po tym okresie pacjent będzie chciał odświeżyć efekty kuracji, wówczas będzie mógł na nowo skorzystać wybielania.