Biegi górskie –najlepsze trasy do biegania po górach w Polsce

Biegi górskie są ostatnimi czasy coraz częściej wybieranym sportem górskim. Jeśli jeszcze nie słyszałeś o takiej formie wypoczynku koniecznie musisz to nadrobić. Dlatego też, sprawdź jakie są najlepsze trasy do biegania po górach. Na pewno wśród nich uda ci się znaleźć odpowiednią dla siebie. Czytaj dalej Biegi górskie –najlepsze trasy do biegania po górach w Polsce

Taniec jako forma aktywności fizycznej

Usłyszałam kiedyś w radiu hasło reklamowe promujące pewną audycję o tematyce zdrowotnej, które brzmiało: „przed zawałem najlepiej uciekać na własnych nogach”. Uciekać, czyli ruszać się, a zatem uprawiać sport (bieganie, pływanie, aerobik, jazda na rowerze), ćwiczyć na siłowni, chodzić na spacery, a nawet… zapisać się na lekcje tańca. Dlaczego? Powodów jest kilka.

Czytaj dalej Taniec jako forma aktywności fizycznej

Moda sezonowa czy wieczna „mała czarna”?

Zdrowy styl życia obecnie propagowany jest przez niemalże wszystkie środki masowego przekazu. Poczynając od gazet (dziś już uchodzących za oldschool) Internet, radio a na trzystukanałowej telewizji kończąc. Przeciętny odbiorca styka się z komunikatami o doskonałej figurze na każdym kroku. Piękna sylwetka nie od dziś jest obiektem pożądania mas. W szczególności ludzie młodzi, dla których ciało jest „świątynią”, wizytówką a czasem i ważnym elementem w CV. A wzorzec budowany jest wprost w oparciu o najaktualniejsze trendy wypatrzone na Instagram’ie. O wyretuszowane, poprawione i nierealne kanony, częściej budzące kompleksy niż motywację. Czytaj dalej Moda sezonowa czy wieczna „mała czarna”?

Czy warto przygotować dietę indywidualną?

W ostatnich czasach sporo uwagi zaczynamy poświęcać zdrowemu odżywianiu się. Z dnia na dzień rośnie liczba osób przykładających uwagę na to co je. Nie bez powodu, ponieważ zdrowe żywienie odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu pięknego wyglądu oraz determinuje długość życia. Czy jednak istnieje jedna uniwersalna dieta odpowiadająca każdemu? Czy powinniśmy zastanowić się nad ustaleniem diety indywidualnej, idealnej dla naszego organizmu?

Czytaj dalej Czy warto przygotować dietę indywidualną?

Dieta Dukana

Siódma rano, słyszysz dźwięk budzika, który nawołuje Cię do rozpoczęcia dnia. Zatem wstajesz z łóżka przeglądając się po drodze w lustrze. Słyszysz głośne myśli, które podpowiadają Ci, by coś zmienić. „Idź na dietę, zrzuć kilka kilogramów, popraw swoje ciało!”. Wiem, co myślisz. Nie masz na to najmniejszej ochoty, gdyż kuracja odchudzająca kojarzy Ci się z brakiem efektów i wielką męką. Jednak to tylko marny stereotyp. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak być fit dzięki doskonałej i pełnowartościowej diecie, nie wahaj się! Skorzystaj z poniższej pomocy i zaplanuj redukcję zbędnych kilogramów!

Czytaj dalej Dieta Dukana

Zdrowy tryb życia – jak zacząć i za kim podążać

Hasło znane, a w ostatnim czasie szczególnie promowane. Chwyt marketingowy, nowy sposób firm na omamienie klienta, a może całkiem realna droga, prowadząca do polepszenia naszego życia? Jak zacząć, kogo słuchać, za kim podążać? Wiele pytań rodzi się w głowie początkującego, kiedy w Internecie wciąż pojawiają się nowe diety, w telewizji mnożą się nazwiska zgrabnych trenerek fitness, a w radiu reklamowane są coraz bardziej genialne kapsułki z witaminami. Pogoń za zdrowiem i zgrabną sylwetką może być naprawdę wyczerpująca, dlatego warto zacząć małymi krokami i przede wszystkim wsłuchać się w siebie.

Czytaj dalej Zdrowy tryb życia – jak zacząć i za kim podążać