Lepsza ochrona, większa gotowość – EU4Health

Program UE dla zdrowia – EU4Health – to nie tylko unijna odpowiedź na pandemię COVID-19, ale przede wszystkim plan na przyszłość. Ma on wzmocnić systemy opieki zdrowotnej państw członkowskich Unii Europejskiej tak, aby były one gotowe na lepszą i szybsza reakcję na ewentualne kolejne ponadpaństwowe kryzysy zdrowotne, w tym przewidywaną przez ekspertów drugą falą zachorowań wywołanych koronawirusem.

Czytaj dalej Lepsza ochrona, większa gotowość – EU4Health

Dlaczego warto chodzić na siłownię?

Swego rodzaju moda na zdrowy tryb życia trwa w najlepsze. I dobrze – bowiem jest to jak najbardziej pozytywny trend. Osoby dbające o swoją dietę, szczupłą sylwetkę oraz atrakcyjny wygląd doskonale wiedzą jak ważne jest również utrzymywanie stałej aktywności. Umożliwiają to systematyczne ćwiczenia oraz treningi. Można je wykonywać samodzielnie lub w grupie, w domu lub na zewnątrz. Bardzo popularne jest również uczęszczanie na siłownię. Sprawdź dlaczego warto tam ćwiczyć!

Czytaj dalej Dlaczego warto chodzić na siłownię?

Sharp KC-G50EUW – chroń zdrowie w domu

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-G50EUW należy uznać za jeden z najlepszych w swojej klasie. Jest to urządzenie cechujące się olbrzymią skutecznością, będąc jednocześnie energooszczędnym i cichym sprzętem. Warto zwrócić uwagę, że nowy model oczyszczacza Sharp KC-G zapewnia nie tylko likwidację zanieczyszczeń, lecz również nawilżenie powietrza.

Czytaj dalej Sharp KC-G50EUW – chroń zdrowie w domu

Medycyna naturalna – czym są dosze ajurwedyjskie?

Dosze to energie biologiczne, są połączeniem energii Pięciu Elementów (panca mahabhutas) w rożnych proporcjach. Według ajurwedy niepowtarzalność każdej osoby kształtuje się już przy poczęciu. W tym momencie zostaje wyznaczony niezmienny przez całe życie typ jednostki (prakruti) przez przemiany i kombinacje obecnych w ciałach rodziców powietrza, ognia i wody na które z kolei wpływa styl życia, dieta, klimat, pogoda, pora roku. Czytaj dalej Medycyna naturalna – czym są dosze ajurwedyjskie?

Jak dbać o zęby?

Wielu osobom wydaje się, że regularne szczotkowanie zębów zapewni im stan zdrowych zębów do końca życia. Niestety niemal przy każdej kolejnej wizycie dentysta odkrywa w jamie ustnej ubytki, które mogą wpływać nie tylko na nasz uśmiech ale i zdrowie całego organizmu. Jak należy prawidłowo dbać o zęby, aby wizyty w gabinecie stomatologicznym nie były tak częste jak wcześniej?

Czytaj dalej Jak dbać o zęby?

Gabinet dentystyczny – najważniejsze elementy wyposażenia

Zastanawiasz się czym kierować się przy wyborze najlepszego gabinetu dentystycznego? Doświadczenie dentysty, lokalizacja, cena czy może wyposażenie gabinetu? Przeczytaj dlaczego wyposażenie gabinetu dentystycznego przekłada się na jakość leczenia. A także sprawdź jakie urządzenia powinny znajdować się w dobrym gabinecie dentystycznym.

Czytaj dalej Gabinet dentystyczny – najważniejsze elementy wyposażenia

Urazy stawu łokciowego

Nasze stawy narażone są na uszkodzenia nie tylko podczas wzmożonego wysiłku fizycznego, ale także  w trakcie wykonywania codziennych czynności. Najczęściej spotykane są dolegliwości w obrębie stawu skokowego, kolanowego a także łokciowego. Szczególnie  często spotykane są urazy tego ostatniego.  Staw łokciowy nadwyrężamy pisząc na komputerze, podczas prac manualnych, robót domowych, a także w trakcie uprawiania sportu – głównie gry w tenisa.

Czytaj dalej Urazy stawu łokciowego